Tüm öğrenci ve öğretmenlerin internet ve mobil dünya ile etkileşiminin arttığı, akıllı tahta ve tabletler ile öğrenime başlanan günümüzde, artık okulunuzdaki tüm altyapıyı akıllı hale getirmek çok kolay.

Gerek sınıflarda, gerek toplu kullanım alanlarında, gerekse de sosyal aktiviye salonlarından, güvenliği, konforu ve enerji verimliliğini bir arada elde etmenin yolu artık akıllı otomasyondan geçiyor.

Uygulanması ve kullanması oldukça basit ve kolay. Ancak bu hızlı değişimin size kattığı değer sistemin basitliğine kıyasla kat kat büyük. 

Enerji: Okullardaki en önemli gider kalemlerinden olan enerji tüketimini kontrol altına alıp, maliyetlerinizi düşürmeye ne dersiniz? Öğrenci sınıflarının sıcaklıklarını mevsime göre haftalık olarak programlayıp, merkezi bir sistemden kontrol ederek, öğrencilerin manüel müdahalesinden kaynaklanan enerji israfının önüne geçebilirsiniz. Akıllı termostat ve aydınlatma kontrolü ile elektrik ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketimini artık programlayabilir, kısıtlayabilir, denetleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Bu sayede elde edeceğiniz kazancı hızla gözlemleyecek ve karlı çıkacaksınız.

Konfor: Seminer salonlarında ve sosyal aktivite alanlarında öğretmenlerin uzaktan kontrol üniteleri ile aydınlatma, perde ve iklimlendirme kontrolünü yerlerinden kalkmadan yapmalarını sağlayarak akıllı okul konseptine geçmeye ne dersiniz? Üstelik, tüm bu konfor cihazlarını siz genel bir merkezden de yönetebilir ve gereksiz kullanımı engelleyebilirsiniz.

Güvenlik: Öğrencilerin ortak kullanım alanları olan çalışma odaları, yemekhaneler, sosyal aktivite salonları ve dinlenme alanlarını uzaktan kamera ile denetleyebilir, beklenmedik durumlara karşı uyarı mesajları alabilir, yangın ve su baskını gibi felaketlere karşı önlem alabilirsiniz.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

DAHA FAZLA GÜVENLİK ve EMNİYET
Her zaman ve sürekli olarak merkezi uyarı sistemine bağlı olan gelişmiş ve uzaktan yönetilebilir otomasyon sistemi ile, evinizin veya işyerinizin güvenliğini daha akıllı ve daha güvenilir bir şekilde sağlarsınız. Sizin için değerli olan herşeyi, izinsiz kullanım, hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri her türlü istenmeyen durumlardan korur ve karşı önemleri alırsınız. Sıradan güvenlik sistemleri gibi sadece bir uyarı ve alarm sistemi yerine, önleyici ve koruyucu bir hizmet alırsınız. Akıllı ev sistemleri ile gözünüz asla arkada kalmaz, her zaman ve her yerden evinizin veya iş yerinizin kontrolü tamamen siz elinizde olur.

ENERJİ YÖNETİMİ

AKILLI ve PRATİK TASARRUF
Artık evinizde veya işyerinizde kullandığınız her bir elektronik cihazın ne kadar elektrik tükettiğini, nerede olursanız olun, anlık olarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. Akıllı kontrol teknolojimiz sayesinde, konfor ve rahatlığınızdan feragat etmeden enerji hem evinizdeki elektrikli aletlerin, hem aydınlatma sistemlerinin hem de ısıtma/soğutma sistemlerinin harcadığı enerji (elektrik, doğalgaz vb.) tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.

AKILLI AYDINLATMA

HER EVE AKILLI AYDINLATMA SİSTEMİ
Evinizdeki mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Bu sayede, anlık olarak uzaktan konfigurasyon yeteneği kazanırsınız. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtar seçeneklerinden birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtar ile tam uyum sağlarsınız.

AKILLI TERMOSTAT

AKILLI İKLİMLENDİRME ve VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI
Kullandığınız standart radyatör ya da klimayı akıllıca kontrol edip, her bir odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlamak artık çok basit. Dilediğiniz sıcaklık koşullarına sahip olup, aynı zamanda tasarruf sağlarsınız. Mükemmel bir termostatın duvarda yer alıp odanın estetiğini bozmaması, mümkünse görünmez olması gerekir. Akıllı ev sistemi ile ister oda termostatından sıcaklık kontrolü gerçekleştirir, isterseniz de akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden sıcaklık ayar ve programlarını yapabilirsiniz.

SİZE ÖZEL PROGRAM OLUŞTURMA

BASİT ONLİNE ARAYÜZ İLE TÜM OTOMASYONU KENDİNİZ İÇİN ÖZELLEŞTİRİN
Size özgü bir otomasyon ve güvenlik çözümü tasarlayabilirsiniz. İleri düzey programlayıcı sayesinde evinizin sizin yerinize düşünmesini ve yönetmesini sağlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde tanımlayacağınız bütün senaryoların ve komutların istediğiniz saat ve dakikada çalışması sağlanır. Güneşin doğuşunu ve batışını referans alarak perdelerinizin bu saatlerde otomatik olarak açılması ve kapanması sağlanır. Güvenlik sisteminin aktif ya da pasif duruma getilirmesini yine bu programlayıcı sayesinde kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

PERDE, PANJUR, TENTE KONTROLÜ

OTURDUĞUNUZ YERDEN PERDELERİNİZİ veya PANJURLARINIZI KOLAYCA KONTROL EDİN
  • Kablosuz modüller vasıtasıyla her eve kolay kurulum
  • Nerede olursanız olun internet üzerinden veya evinizin içinde akıllı telefon veya tabletinizle perdelerinizi açabilir / kapayabilirsiniz Akıllı perde, panjur, tente motor kontrolü:
  • Gün doğumu ve batımı saatlerini ayarlayabilirsiniz; ve böylece otomatik olarak güneş doğduğunda perdeleriniz açılabilir ve güneş battığında da kapanabilir
  • Işık şiddetine veya sıcaklığa bağlı olarak ya da günün değişik saatlerine göre bu işlemi otomatik olarak yapabilirsiniz
  • Karmaşık senaryoları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz