Duman Sensörü
null
Siren
null
Su Baskını Sensörü
null
Kapı Giriş Kontrol
null
CO Sensörü
null
Manyetik Kapı Sensörü
null
Garaj Giriş Sensörü
null
Alarm Sistemi
null
Gaz Sensörü
null
Hareket Sensörü
null
Kamera İzleme
null
Enerji Ölçümü
null
Akıllı Priz
null
Panik Butonu
null
Sulama
null
Havuz ve Spa
null
Radyotör Vanası
null
Sarsıntı Sensörü
null
Perde - Panjur Kontrol
null
Havalandırma
null
Aydınlatma
null
Termometre
null
Multimedya Kontrol
null
Yerden Isıtma
null

Akıllı Ev Nedir?

Akıllı ev sistemleri evinizde veya işyerinizde güvenliği sağlamanın, konforu yaşamanın ve enerji verimindenfaydalanmanın en akıllı ve pratik yoludur. Aklınıza gelebilecek tüm cihazlar tek bir platform üzerinden birbirleriyle etkileşimli olarak çalışarak, hayatınıza değer katıp evinizdeki yaşam kalitesini yükseltirler.

Yeni nesil akıllı ev sistemleri, evinizin güvenlik ve emniyetini sürekli takip ve uyarı sistemleri ile güvenceye alır, yangın, su baskını, gaz kaçağı, hırsızlık ve çocuk/yaşlı bakımı gibi bir çok konuda size akıllı çözümler sunar. Daha fazla güvenliğin yanı sıra, evinizdeki tüm aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemleriniuzaktan yönetmenizi sağlayıp perde, panjur, tv vb. multimedya araçları gibi elektrikle çalışan tüm cihazların kontrolünü size sunarlar. Üstelik, dilediğiniz rapor ve uyarıları size göndererek gereksiz enerji harcamanızın önüne geçer ve enerji tasarrufusağlarlar.

Tüm bu yüksek güvenlik ve konfor hizmetlerinin kontrolü, internet erişiminizin olduğu her yerden cep telefonu, tablet aracılığıyla sağlanır ve siz evinizden uzaktayken de gözünüz arkada kalmaz.

GELİŞMİŞ GÜVENLİK

DAHA FAZLA GÜVENLİK ve EMNİYET

Her zaman ve sürekli olarak merkezi uyarı sistemine bağlı olan gelişmiş ve uzaktan yönetilebilir otomasyon sistemi ile, evinizin veya işyerinizin güvenliğini daha akıllı ve daha güvenilir bir şekilde sağlarsınız. Sizin için değerli olan herşeyi, izinsiz kullanım, hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri her türlü istenmeyen durumlardan korur ve karşı önemleri alırsınız. Sıradan güvenlik sistemleri gibi sadece bir uyarı ve alarm sistemi yerine, önleyici ve koruyucu bir hizmet alırsınız. Akıllı ev sistemleri ile gözünüz asla arkada kalmaz, her zaman ve her yerden evinizin veya iş yerinizin kontrolü tamamen siz elinizde olur.

YENİ NESİL GÜVENLİK SİSTEMİ

 • Sınırsız sayıda sanal alarm desteği
 • Dilediğiniz kadar kablosuz güvenlik alanı/zonu oluşturabilme
 • Kablolu alarm sistemleriyle kolay entegrasyon
 • İnternet erişimi olan herhangi bir akıllı telefon ile alarm sistemini aktif/pasif etme ve durum bilgisi alabilme

EMNİYET ve 7/24 İZLEME

 • Hareket ve kapı/pencere sensörleri yardımıyla hırsızlık uyarı sistemi
 • Duman sensörleri aracılığıyla yangın uyarı sistemi desteği
 • Su basma sensörleriyle su taşkını tespit ve önleme sistemi
 • Karbon monoksit ve gaz sensörleriyle sızıntı ve kaçakları algılama ve önleme
 • Panik buton desteği ile acil çağrı başlatma
 • Aile bireylerinin sağlık durumlarıyla ilgili 7/24 bilgi sahibi olma
 • Güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, vb.) acil çağrı oluşturma

GÜVENLİK OTOMASYONU

 • Web arayüzü üzerinden kolay kurulum ve konfigürasyon
 • Güvenlİk ve otomasyonda aynı sensörleri kullanabilme
 • Herhangi bir sızıntı durumunda otomatik olarak su veya gaz akışını kesme
 • Otomatize edilmiş senaryolar ile alarmı aktif/pasif edebilme

7/24 TAKİP ve ALARM SİSTEMİ

 • Akıllı ev sistemi ihtiyaç duyduğunuzda evinizi uzaktan kameralar aracılığıyla izlemenize ve istenmediğiniz bir durumda daha önceden belirlediğiniz kişi veya kurumlara email, sms veya telefon ile otomatik haber verebilmenize olanak sağlar.
 • Dünyanın herhangi bir yerinden, internete erişim sağlayabileceğiniz bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla evinizdeki güvenlik sistemine erişebilir, sistemi çalıştırabilir veya kapatabilirsiniz.

SU BASKINI TESPİT ve ÖNLEME

 • Evinizde banyonuzu veya mutfağınızı, iş yerinizde bilgi işlem odanızı su basmasına karşı denetler, su tespit edildiğinde uyarı verir ve müdahale etme imkanı sunar.

SİZE ÖZEL BİLGİLENDİRME SERVİSİ

 • Akıllı ev sistemi, kendi belirlediğiniz özel senaryolara uygun bilgilendirme amaçlı sms gönderebilir, e-posta atabilir, sizin belirlediğiniz telefon numaralarına çağrı bırakabilir veya senaryolar doğrultusunda kamera kaydı oluşturabilir.
images

UZAKTAN KAMERA İLE İZLEME

UZAKTAYKEN DE EVİNİZDE NELER OLUP BİTTİĞİNİ TAKİP EDİN
İnternet üzerinden veya akıllı telefonunuzdan, dünyanın neresinde olursanız olun evinizi canlı olarak izleyebilir veya kayıtlı videoları seyredebilirsiniz
Herhangi bir marka model IP kamera sistemini zahmetsizce entegre edebilirsiniz
Kayıtlı fotoğraf ya da video formatındaki bilgilere, e-posta ya da sms bilgilendirme servisleri aracılığıyla erişebilirsiniz
Herhangi bir beklenmedik hareketlilik sezildiğinde otomatik olarak video kaydını başlatabilirsiniz
Herhangi bir alarm durumunda evinize canlı olarak bağlanabilir ve evinizde olup biteni izleyebilirsiniz

OTOMATİK PİLOT

SİZ EVDE YOKKEN HIRSIZLARI EVİNİZDEN UZAK TUTMAK İÇİN OTOMATİK PİLOT KULLANIN
Tatildeyken ya da evde olmadığınız herhangi bir durumda evinizi otomatik pilot moduna alabilir ve huzur içinde hayatınıza devam edebilirsiniz. ALTEK ev otomasyonunu ve güvenliğini entegre etmiş akıllı bir çözümdür. Örneğin bahçenizde algılanmış bir hareket, bahçe ışığınızın açılmasını ve siren çalmasını sağlarken aynı anda size bilgi mesajı da gönderilebilir. Siz tatildeyken sanki evdeymişsiniz gibi odalarınızın ışıklarını gündelik hayattaki gibi süreli olarak açık ya da kapalı konumda tutabilir, TV ya da radyonuzu evdeymiş hissi vermek amacıyla açabilirsiniz.
ENERJİ YÖNETİMİ

AKILLI ve PRATİK TASARRUF

Artık evinizde veya işyerinizde kullandığınız her bir elektronik cihazın ne kadar elektrik tükettiğini, nerede olursanız olun, anlık olarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. Akıllı kontrol teknolojimiz sayesinde, konfor ve rahatlığınızdan feragat etmeden enerji hem evinizdeki elektrikli aletlerin, hem aydınlatma sistemlerinin hem de ısıtma/soğutma sistemlerinin harcadığı enerji (elektrik, doğalgaz vb.) tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.

ENERJİ TÜKETİMİ ANALİZİ

 • Akıllı ev sistemi ile geçmiş döneme ait enerji tüketim değerlerini ve istatistiklerini görüntüleyebilir, analiz edebilir ve genel ortalamalar ile kıyaslayabilirsiniz.

EVDE OLMADIĞINIZ ZAMAN

Evde olmadığınız zamanlarda bile enerji tüketimini kontrol etmeye ve yönetmeye devam edebilir, daha önceden tanımladığınız ortalama değerlerin üzerinde bir tüketim tespit edildiğinde uyarı bilgi mesajları alabilirsiniz. Size özel tasarlanmış konfigürasyon ve senaryolar ile evinizi otomatik olarak dışarıda moduna alabilir ve TV vb. elektronik cihazları uyku moduna geçirerek gereksiz enerji tüketiminin önüne geçersiniz.

 

ENERJİ TÜKETİMİ TAHMİNİ

 • Önceki aylarda kullandığınız enerji tüketimi ve ilgili aya ait veriler karşılaştırılarak gelecek dönemlere dair enerji tüketimi tahmini yapabilirsiniz…

 

SİZ UYURKEN

 • Siz uyurken ihtiyacınız olmayan ışıkları veya gereksiz çalışan cihazları tek bir noktadan kapatarak ve otomatize ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.

AKILLI TERMOSTAT

AKILLI İKLİMLENDİRME ve VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI
Kullandığınız standart radyatör ya da klimayı akıllıca kontrol edip, her bir odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlamak artık çok basit. Dilediğiniz sıcaklık koşullarına sahip olup, aynı zamanda tasarruf sağlarsınız. Mükemmel bir termostatın duvarda yer alıp odanın estetiğini bozmaması, mümkünse görünmez olması gerekir. Akıllı ev sistemi ile ister oda termostatından sıcaklık kontrolü gerçekleştirir, isterseniz de akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden sıcaklık ayar ve programlarını yapabilirsiniz.

EVİNİZİN İKLİMLENDİRİLMESİNDE BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜM

 • Isıtma ve soğutma sisteminizi tek sistemden kontrol edin
 • Klima, kombi, kazan, radyatör, güneş enerjisi, sıcak su vb. tüm enerji sistemlerini uzaktan ve programlı yönetin
 • Sınırsız sayıda ısıtma/soğutma ve termostat cihazını kontrol yeteneği
 • Standart radyatör ya da klima kullanarak her bir odanın ya da termostat alanının sıcaklığını ayarlayabilirsiniz

İNTERNET ÜZERİNDEN UZAKTAN SICAKLIK ve NEM KONTROLÜ

 • İnternete erişebildiğiniz herhangi bir yerden, evinizdeki enerji sistemlerini kontrol edin
 • Örneğin, kışın işten eve dönerken yolda kombinizi açabilir ve her odanın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Siz eve geldiğinizde sıcak bir ortam sizi bekliyor olacak.

ENERJİ ve YAKIT TASARRUFU İÇİN SİSTEMİ OTOMATİZE ETME

 • Kolay kullanılabilir zamanlayıcı ayarlama yeteneği
 • Hava durumu bilgilerine ulaşarak evinizi ona göre iklimlendirebilirsiniz
 • Sıcaklık artışı durumunda ya da kapı/pencere açılışında otomatik olarak bilgi mesajı alabilir ve kombi, termostat ve radyatörlerinizi çalıştırabilirsiniz
 • Siz uyurken veya evinizde yokken ihtiyacınız olmayan tüm aydınlatma ve cihazları tek bir noktadan kapatıp, enerji tasarrufu sağlayın

AKILLI ve PROGRAMLI İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ

 • Isıtma ve soğutma sisteminizi her gün için ayrı ayrı programlayın
 • Evinizin her bir odasını istediğiniz konfor sıcaklığına ayarlama ve dilediğinizce farklılaştırma opsiyonu
AKILLI AYDINLATMA

HER EVE AKILLI AYDINLATMA SİSTEMİ

Evinizdeki mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Bu sayede, anlık olarak uzaktan konfigurasyon yeteneği kazanırsınız. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtar seçeneklerinden birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtar ile tam uyum sağlarsınız.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLARKEN KONFORU YAŞAYIN

 • Gün doğumunda otomatik olarak ışıklar kapatılır ve gün batımında istediğiniz şekilde ve konfigürasyonda ışıklar açılır
 • Evden çıktığınızda tüm ışıkları otomatik olarak kapatır, eve geldiğinizde ise sizin önceden belirlediğiniz ışıkları otomatik olarak açar
 • Kolay bir şekilde senaryo tanımlama yeteneğiyle, ileri düzeyde ve çok yönlü konfigurasyonlar tanımlamanıza olanak sağlar
 • Sınırsız sayıda senaryo tanımlayabilir ve bunları istediğiniz zaman değiştirebilir ya da tamamen silebilirsiniz. Son derece esnek olan bu yapıda kontrol tamamen sizde.

GÜVENLİK OTOMASYONU

 • Acil durumlarda ışıklarınızın otomatik olarak açılarak alarm verilmesi sağlanır
 • Tatildeyken ya da evinizde olmadığınız herhangi bir anda sizin için otomatik – pilot ışıklandırma programı devreye girer ve evinizde olduğunuz izlenimini oluşturur

PERDE, PANJUR, TENTE KONTROLÜ

OTURDUĞUNUZ YERDEN PERDELERİNİZİ veya PANJURLARINIZI KOLAYCA KONTROL EDİN
 • Kablosuz modüller vasıtasıyla her eve kolay kurulum
 • Nerede olursanız olun internet üzerinden veya evinizin içinde akıllı telefon veya tabletinizle perdelerinizi açabilir / kapayabilirsiniz Akıllı perde, panjur, tente motor kontrolü:
 • Gün doğumu ve batımı saatlerini ayarlayabilirsiniz; ve böylece otomatik olarak güneş doğduğunda perdeleriniz açılabilir ve güneş battığında da kapanabilir
 • Işık şiddetine veya sıcaklığa bağlı olarak ya da günün değişik saatlerine göre bu işlemi otomatik olarak yapabilirsiniz
 • Karmaşık senaryoları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz

BAHÇE SULAMA

PROGRAMLI ve ZAHMETSİZCE BAHÇENİZİ SULAYIN
 • Zipato ile gelişmiş bir bahçe sulama sistemi imkanı kazanırsınız
 • Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz üzerinden sulama sistemini uzaktan açabilirsiniz
 • Bahçe sulama takvimi oluşturarak sulama işini otomatize edebilirsiniz

KAPI, GARAJ GİRİŞ KONTROLÜ

ANA GİRİŞ KAPISI ve GARAJ ARTIK SİZİN KONTROLÜNÜZDE
 • Akıllı telefonunuzla evinizin kapısını uzaktanaçabilir/kapatabilirsiniz. Anahtarınızı unutmuş olsanız bile evinize girmek artık sorun değil
 • Garaj kapısı için ayrıca bir uzaktan sistem almanıza gerek kalmadan, aynı platform üzerinden garaj kapısı kontrol imkanı sunar,
 • Belirli bir kapıdan yapılan tüm giriş çıkışları kayıt altına alıp, istatistiki bilgi sahibi olabilirsiniz
 • Kapı açıldığı zaman otomatik video kaydı başlatıp, eve girip çıkanları takip edebilirsiniz
 • Her bir kullanıcı için kapı giriş/çıkış işlemi yapıldığında bilgilendirme mesajı alabilirsiniz
 • Acil durumlarda otomatik kapı kapama veya açma işlemi yapabilirsiniz

ENTEGRE MULTİMEDYA KONTROLÜ

EVİNİZDEKİ TÜM SES, VİDEO ve EV SİNEMASI SİSTEMLERİ KONTROLÜNÜZDE
 • Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini entegre bir şekilde uzaktan kontrol edin
 • Bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu uzaktan kumanda olarak tüm multimedya cihazları için kullanın
 • Otomatik olarak medya ünitelerini açabilir, kapatabilirsiniz
 • Evinizde değilken hırsızlara karşı evde birisi var izlenimi için sesli cihazları uzaktan açıp / kapatıp, caydırıcı unsur olarak kullabilirsiniz

SENARYOLAR

SENARYOLARLA HAYATI KOLAYLAŞTIRIN
 • Evinizdeki her şeyi kolaylıkla ayarlayabilir ve çok karmaşık komut dizilerini basitçe tasarlayabilirsiniz. Birçok komutu tek bir tıkla yönetebilirsiniz, böylelikle bütün cihazları ayrı ayrı kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz
 • Örneğin tasarlayacağınız bir “Eve Hoş Geldin” senaryosu ile istediğiniz formatta ışıklandırmayı açabilir, istediğiniz odanın sıcaklığını dilediğiniz şekilde tanımlayarak evinizin iklimlendirmesini ayarlayabilir, güvenlik modülünü otomatik olarak pasife çekebilir veya perdelerinizi otomatik olarak açabilirsiniz. Tüm bunları sadece ve sadece tek bir tuşa basarak, önceden tasarladığınız bir senaryo ile yapabilirsiniz.

SİZE ÖZEL PROGRAM OLUŞTURMA

BASİT ONLİNE ARAYÜZ İLE TÜM OTOMASYONU KENDİNİZ İÇİN ÖZELLEŞTİRİN
Zipato ile tamamen size özgü bir otomasyon ve güvenlik çözümü tasarlayabilirsiniz. İleri düzey programlayıcı sayesinde evinizin sizin yerinize düşünmesini ve yönetmesini sağlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde tanımlayacağınız bütün senaryoların ve komutların istediğiniz saat ve dakikada çalışması sağlanır. Güneşin doğuşunu ve batışını referans alarak perdelerinizin bu saatlerde otomatik olarak açılması ve kapanması sağlanır. Güvenlik sisteminin aktif ya da pasif duruma getilirmesini yine bu programlayıcı sayesinde kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

KURAL OLUŞTURMA

EVİNİZİN KURALLARINI SİZ KOYUN
Grafik arayüz sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar sayesinde kolayca sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda konfigürasyonunuza ekleme / çıkarma yapabilirsiniz. İleri düzey programlama bilgisi ve becerisi gerektirmez, herhangi bir kişi grafikler yardımıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilir.

SİSTEMİN ÇALIŞMASINI TETİKLEYEBİLECEK FAKTÖRLER:

 • Herhangi bir cihazın durum değişikliği,
 • Zaman, gün doğumu/batımı,
 • Sıcaklık, nem, temas,
 • Hareketlilik, hareketsizlik,
 • Güvenlik panelinde karşılaşılan olaylar,
 • Saniye/dakika aralıklarında düzenli tekrarlamalar, vb.

HERHANGİ BİR TETİKLEME DURUMUNDA ALINABİLECEK AKSİYONLAR:

 • Işıklandırma ile ilgili kontrol mesajlaşması,
 • E-mail, sms gönderme, telefon açma,
 • Önceden tanımlı bir kuralı çalıştırma,
 • Panjurları açma/kapama,
 • İklimlendirmeyi açma/kapama,
 • Başka bir tetiklemenin aktif olması,
 • IP kameranın kayıt yapması, vb.

BAKIMA MUHTAÇLAR İÇİN İDEAL ÇÖZÜM

TEK BİR BAKICI YERİNE ÇOK SAYIDA BAKICI İLE GÜVEN SAĞLARSINIZ, GÖZÜNÜZ ARKADA KALMAZ

Çeşitli sensörler ve kameralar kullanarak, evinizdeki yaşlılara özgü senaryolar oluşturarak annenizin/babanızın veya bakımını üstlendiğiniz kişilerin can güvenliğinden 7/24 haberdar olmanızı ve gerektiğinde de müdahale etmenize imkan sağlar. Acil durumlarda, acil yardım butonu ile sms, email atmak ve telefon açmak suretiyle hızlı müdahale imkanı sunar.
GÜVENLİK
GELİŞMİŞ GÜVENLİK

DAHA FAZLA GÜVENLİK ve EMNİYET

Her zaman ve sürekli olarak merkezi uyarı sistemine bağlı olan gelişmiş ve uzaktan yönetilebilir otomasyon sistemi ile, evinizin veya işyerinizin güvenliğini daha akıllı ve daha güvenilir bir şekilde sağlarsınız. Sizin için değerli olan herşeyi, izinsiz kullanım, hırsızlık, yangın, su baskını, gaz kaçağı ve benzeri her türlü istenmeyen durumlardan korur ve karşı önemleri alırsınız. Sıradan güvenlik sistemleri gibi sadece bir uyarı ve alarm sistemi yerine, önleyici ve koruyucu bir hizmet alırsınız. Akıllı ev sistemleri ile gözünüz asla arkada kalmaz, her zaman ve her yerden evinizin veya iş yerinizin kontrolü tamamen siz elinizde olur.

YENİ NESİL GÜVENLİK SİSTEMİ

 • Sınırsız sayıda sanal alarm desteği
 • Dilediğiniz kadar kablosuz güvenlik alanı/zonu oluşturabilme
 • Kablolu alarm sistemleriyle kolay entegrasyon
 • İnternet erişimi olan herhangi bir akıllı telefon ile alarm sistemini aktif/pasif etme ve durum bilgisi alabilme

EMNİYET ve 7/24 İZLEME

 • Hareket ve kapı/pencere sensörleri yardımıyla hırsızlık uyarı sistemi
 • Duman sensörleri aracılığıyla yangın uyarı sistemi desteği
 • Su basma sensörleriyle su taşkını tespit ve önleme sistemi
 • Karbon monoksit ve gaz sensörleriyle sızıntı ve kaçakları algılama ve önleme
 • Panik buton desteği ile acil çağrı başlatma
 • Aile bireylerinin sağlık durumlarıyla ilgili 7/24 bilgi sahibi olma
 • Güvenlik birimlerine (polis, itfaiye, vb.) acil çağrı oluşturma

GÜVENLİK OTOMASYONU

 • Web arayüzü üzerinden kolay kurulum ve konfigürasyon
 • Güvenlİk ve otomasyonda aynı sensörleri kullanabilme
 • Herhangi bir sızıntı durumunda otomatik olarak su veya gaz akışını kesme
 • Otomatize edilmiş senaryolar ile alarmı aktif/pasif edebilme

7/24 TAKİP ve ALARM SİSTEMİ

 • Akıllı ev sistemi ihtiyaç duyduğunuzda evinizi uzaktan kameralar aracılığıyla izlemenize ve istenmediğiniz bir durumda daha önceden belirlediğiniz kişi veya kurumlara email, sms veya telefon ile otomatik haber verebilmenize olanak sağlar.
 • Dünyanın herhangi bir yerinden, internete erişim sağlayabileceğiniz bilgisayar veya akıllı telefon aracılığıyla evinizdeki güvenlik sistemine erişebilir, sistemi çalıştırabilir veya kapatabilirsiniz.

SU BASKINI TESPİT ve ÖNLEME

 • Evinizde banyonuzu veya mutfağınızı, iş yerinizde bilgi işlem odanızı su basmasına karşı denetler, su tespit edildiğinde uyarı verir ve müdahale etme imkanı sunar.

SİZE ÖZEL BİLGİLENDİRME SERVİSİ

 • Akıllı ev sistemi, kendi belirlediğiniz özel senaryolara uygun bilgilendirme amaçlı sms gönderebilir, e-posta atabilir, sizin belirlediğiniz telefon numaralarına çağrı bırakabilir veya senaryolar doğrultusunda kamera kaydı oluşturabilir.
images

UZAKTAN KAMERA İLE İZLEME

UZAKTAYKEN DE EVİNİZDE NELER OLUP BİTTİĞİNİ TAKİP EDİN
İnternet üzerinden veya akıllı telefonunuzdan, dünyanın neresinde olursanız olun evinizi canlı olarak izleyebilir veya kayıtlı videoları seyredebilirsiniz
Herhangi bir marka model IP kamera sistemini zahmetsizce entegre edebilirsiniz
Kayıtlı fotoğraf ya da video formatındaki bilgilere, e-posta ya da sms bilgilendirme servisleri aracılığıyla erişebilirsiniz
Herhangi bir beklenmedik hareketlilik sezildiğinde otomatik olarak video kaydını başlatabilirsiniz
Herhangi bir alarm durumunda evinize canlı olarak bağlanabilir ve evinizde olup biteni izleyebilirsiniz

OTOMATİK PİLOT

SİZ EVDE YOKKEN HIRSIZLARI EVİNİZDEN UZAK TUTMAK İÇİN OTOMATİK PİLOT KULLANIN
Tatildeyken ya da evde olmadığınız herhangi bir durumda evinizi otomatik pilot moduna alabilir ve huzur içinde hayatınıza devam edebilirsiniz. ALTEK ev otomasyonunu ve güvenliğini entegre etmiş akıllı bir çözümdür. Örneğin bahçenizde algılanmış bir hareket, bahçe ışığınızın açılmasını ve siren çalmasını sağlarken aynı anda size bilgi mesajı da gönderilebilir. Siz tatildeyken sanki evdeymişsiniz gibi odalarınızın ışıklarını gündelik hayattaki gibi süreli olarak açık ya da kapalı konumda tutabilir, TV ya da radyonuzu evdeymiş hissi vermek amacıyla açabilirsiniz.
ENERJİ
ENERJİ YÖNETİMİ

AKILLI ve PRATİK TASARRUF

Artık evinizde veya işyerinizde kullandığınız her bir elektronik cihazın ne kadar elektrik tükettiğini, nerede olursanız olun, anlık olarak takip edebilir ve raporlayabilirsiniz. Akıllı kontrol teknolojimiz sayesinde, konfor ve rahatlığınızdan feragat etmeden enerji hem evinizdeki elektrikli aletlerin, hem aydınlatma sistemlerinin hem de ısıtma/soğutma sistemlerinin harcadığı enerji (elektrik, doğalgaz vb.) tüketiminden tasarruf edebilirsiniz.

ENERJİ TÜKETİMİ ANALİZİ

 • Akıllı ev sistemi ile geçmiş döneme ait enerji tüketim değerlerini ve istatistiklerini görüntüleyebilir, analiz edebilir ve genel ortalamalar ile kıyaslayabilirsiniz.

EVDE OLMADIĞINIZ ZAMAN

Evde olmadığınız zamanlarda bile enerji tüketimini kontrol etmeye ve yönetmeye devam edebilir, daha önceden tanımladığınız ortalama değerlerin üzerinde bir tüketim tespit edildiğinde uyarı bilgi mesajları alabilirsiniz. Size özel tasarlanmış konfigürasyon ve senaryolar ile evinizi otomatik olarak dışarıda moduna alabilir ve TV vb. elektronik cihazları uyku moduna geçirerek gereksiz enerji tüketiminin önüne geçersiniz.

 

ENERJİ TÜKETİMİ TAHMİNİ

 • Önceki aylarda kullandığınız enerji tüketimi ve ilgili aya ait veriler karşılaştırılarak gelecek dönemlere dair enerji tüketimi tahmini yapabilirsiniz…

 

SİZ UYURKEN

 • Siz uyurken ihtiyacınız olmayan ışıkları veya gereksiz çalışan cihazları tek bir noktadan kapatarak ve otomatize ederek tasarruf sağlayabilirsiniz.

AKILLI TERMOSTAT

AKILLI İKLİMLENDİRME ve VERİMLİ ENERJİ KULLANIMI
Kullandığınız standart radyatör ya da klimayı akıllıca kontrol edip, her bir odanın sıcaklığını ayrı ayrı ayarlamak artık çok basit. Dilediğiniz sıcaklık koşullarına sahip olup, aynı zamanda tasarruf sağlarsınız. Mükemmel bir termostatın duvarda yer alıp odanın estetiğini bozmaması, mümkünse görünmez olması gerekir. Akıllı ev sistemi ile ister oda termostatından sıcaklık kontrolü gerçekleştirir, isterseniz de akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden sıcaklık ayar ve programlarını yapabilirsiniz.

EVİNİZİN İKLİMLENDİRİLMESİNDE BÜTÜNLEŞİK ÇÖZÜM

 • Isıtma ve soğutma sisteminizi tek sistemden kontrol edin
 • Klima, kombi, kazan, radyatör, güneş enerjisi, sıcak su vb. tüm enerji sistemlerini uzaktan ve programlı yönetin
 • Sınırsız sayıda ısıtma/soğutma ve termostat cihazını kontrol yeteneği
 • Standart radyatör ya da klima kullanarak her bir odanın ya da termostat alanının sıcaklığını ayarlayabilirsiniz

İNTERNET ÜZERİNDEN UZAKTAN SICAKLIK ve NEM KONTROLÜ

 • İnternete erişebildiğiniz herhangi bir yerden, evinizdeki enerji sistemlerini kontrol edin
 • Örneğin, kışın işten eve dönerken yolda kombinizi açabilir ve her odanın sıcaklığını ayarlayabilirsiniz. Siz eve geldiğinizde sıcak bir ortam sizi bekliyor olacak.

ENERJİ ve YAKIT TASARRUFU İÇİN SİSTEMİ OTOMATİZE ETME

 • Kolay kullanılabilir zamanlayıcı ayarlama yeteneği
 • Hava durumu bilgilerine ulaşarak evinizi ona göre iklimlendirebilirsiniz
 • Sıcaklık artışı durumunda ya da kapı/pencere açılışında otomatik olarak bilgi mesajı alabilir ve kombi, termostat ve radyatörlerinizi çalıştırabilirsiniz
 • Siz uyurken veya evinizde yokken ihtiyacınız olmayan tüm aydınlatma ve cihazları tek bir noktadan kapatıp, enerji tasarrufu sağlayın

AKILLI ve PROGRAMLI İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMÜ

 • Isıtma ve soğutma sisteminizi her gün için ayrı ayrı programlayın
 • Evinizin her bir odasını istediğiniz konfor sıcaklığına ayarlama ve dilediğinizce farklılaştırma opsiyonu
KONFOR
AKILLI AYDINLATMA

HER EVE AKILLI AYDINLATMA SİSTEMİ

Evinizdeki mevcut anahtar ve aydınlatma sistemini değiştirmeden, kablosuz modüllerle kolay ve hızlı kurulum sağlayabilirsiniz. Bu sayede, anlık olarak uzaktan konfigurasyon yeteneği kazanırsınız. Sıva altı veya sıva üstü takılabilen anahtar seçeneklerinden birini seçebileceğiniz gibi her marka ve model priz ve anahtar ile tam uyum sağlarsınız.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLARKEN KONFORU YAŞAYIN

 • Gün doğumunda otomatik olarak ışıklar kapatılır ve gün batımında istediğiniz şekilde ve konfigürasyonda ışıklar açılır
 • Evden çıktığınızda tüm ışıkları otomatik olarak kapatır, eve geldiğinizde ise sizin önceden belirlediğiniz ışıkları otomatik olarak açar
 • Kolay bir şekilde senaryo tanımlama yeteneğiyle, ileri düzeyde ve çok yönlü konfigurasyonlar tanımlamanıza olanak sağlar
 • Sınırsız sayıda senaryo tanımlayabilir ve bunları istediğiniz zaman değiştirebilir ya da tamamen silebilirsiniz. Son derece esnek olan bu yapıda kontrol tamamen sizde.

GÜVENLİK OTOMASYONU

 • Acil durumlarda ışıklarınızın otomatik olarak açılarak alarm verilmesi sağlanır
 • Tatildeyken ya da evinizde olmadığınız herhangi bir anda sizin için otomatik – pilot ışıklandırma programı devreye girer ve evinizde olduğunuz izlenimini oluşturur

PERDE, PANJUR, TENTE KONTROLÜ

OTURDUĞUNUZ YERDEN PERDELERİNİZİ veya PANJURLARINIZI KOLAYCA KONTROL EDİN
 • Kablosuz modüller vasıtasıyla her eve kolay kurulum
 • Nerede olursanız olun internet üzerinden veya evinizin içinde akıllı telefon veya tabletinizle perdelerinizi açabilir / kapayabilirsiniz Akıllı perde, panjur, tente motor kontrolü:
 • Gün doğumu ve batımı saatlerini ayarlayabilirsiniz; ve böylece otomatik olarak güneş doğduğunda perdeleriniz açılabilir ve güneş battığında da kapanabilir
 • Işık şiddetine veya sıcaklığa bağlı olarak ya da günün değişik saatlerine göre bu işlemi otomatik olarak yapabilirsiniz
 • Karmaşık senaryoları kolaylıkla tanımlayabilirsiniz

BAHÇE SULAMA

PROGRAMLI ve ZAHMETSİZCE BAHÇENİZİ SULAYIN
 • Zipato ile gelişmiş bir bahçe sulama sistemi imkanı kazanırsınız
 • Bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz üzerinden sulama sistemini uzaktan açabilirsiniz
 • Bahçe sulama takvimi oluşturarak sulama işini otomatize edebilirsiniz

KAPI, GARAJ GİRİŞ KONTROLÜ

ANA GİRİŞ KAPISI ve GARAJ ARTIK SİZİN KONTROLÜNÜZDE
 • Akıllı telefonunuzla evinizin kapısını uzaktanaçabilir/kapatabilirsiniz. Anahtarınızı unutmuş olsanız bile evinize girmek artık sorun değil
 • Garaj kapısı için ayrıca bir uzaktan sistem almanıza gerek kalmadan, aynı platform üzerinden garaj kapısı kontrol imkanı sunar,
 • Belirli bir kapıdan yapılan tüm giriş çıkışları kayıt altına alıp, istatistiki bilgi sahibi olabilirsiniz
 • Kapı açıldığı zaman otomatik video kaydı başlatıp, eve girip çıkanları takip edebilirsiniz
 • Her bir kullanıcı için kapı giriş/çıkış işlemi yapıldığında bilgilendirme mesajı alabilirsiniz
 • Acil durumlarda otomatik kapı kapama veya açma işlemi yapabilirsiniz

ENTEGRE MULTİMEDYA KONTROLÜ

EVİNİZDEKİ TÜM SES, VİDEO ve EV SİNEMASI SİSTEMLERİ KONTROLÜNÜZDE
 • Evinizdeki tüm ses, video ve ev sineması sistemlerini entegre bir şekilde uzaktan kontrol edin
 • Bilgisayarınızı veya cep telefonunuzu uzaktan kumanda olarak tüm multimedya cihazları için kullanın
 • Otomatik olarak medya ünitelerini açabilir, kapatabilirsiniz
 • Evinizde değilken hırsızlara karşı evde birisi var izlenimi için sesli cihazları uzaktan açıp / kapatıp, caydırıcı unsur olarak kullabilirsiniz

SENARYOLAR

SENARYOLARLA HAYATI KOLAYLAŞTIRIN
 • Evinizdeki her şeyi kolaylıkla ayarlayabilir ve çok karmaşık komut dizilerini basitçe tasarlayabilirsiniz. Birçok komutu tek bir tıkla yönetebilirsiniz, böylelikle bütün cihazları ayrı ayrı kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz
 • Örneğin tasarlayacağınız bir “Eve Hoş Geldin” senaryosu ile istediğiniz formatta ışıklandırmayı açabilir, istediğiniz odanın sıcaklığını dilediğiniz şekilde tanımlayarak evinizin iklimlendirmesini ayarlayabilir, güvenlik modülünü otomatik olarak pasife çekebilir veya perdelerinizi otomatik olarak açabilirsiniz. Tüm bunları sadece ve sadece tek bir tuşa basarak, önceden tasarladığınız bir senaryo ile yapabilirsiniz.

SİZE ÖZEL PROGRAM OLUŞTURMA

BASİT ONLİNE ARAYÜZ İLE TÜM OTOMASYONU KENDİNİZ İÇİN ÖZELLEŞTİRİN
Zipato ile tamamen size özgü bir otomasyon ve güvenlik çözümü tasarlayabilirsiniz. İleri düzey programlayıcı sayesinde evinizin sizin yerinize düşünmesini ve yönetmesini sağlayabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği sayesinde tanımlayacağınız bütün senaryoların ve komutların istediğiniz saat ve dakikada çalışması sağlanır. Güneşin doğuşunu ve batışını referans alarak perdelerinizin bu saatlerde otomatik olarak açılması ve kapanması sağlanır. Güvenlik sisteminin aktif ya da pasif duruma getilirmesini yine bu programlayıcı sayesinde kendinize özgü hale getirebilirsiniz.

KURAL OLUŞTURMA

EVİNİZİN KURALLARINI SİZ KOYUN
Grafik arayüz sayesinde zorlanmadan, bulmaca kurgusuna göre hazırlanmış yapılar sayesinde kolayca sisteme kural tanımlayabilirsiniz. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir zamanda konfigürasyonunuza ekleme / çıkarma yapabilirsiniz. İleri düzey programlama bilgisi ve becerisi gerektirmez, herhangi bir kişi grafikler yardımıyla bu işlemi kolaylıkla yapabilir.

SİSTEMİN ÇALIŞMASINI TETİKLEYEBİLECEK FAKTÖRLER:

 • Herhangi bir cihazın durum değişikliği,
 • Zaman, gün doğumu/batımı,
 • Sıcaklık, nem, temas,
 • Hareketlilik, hareketsizlik,
 • Güvenlik panelinde karşılaşılan olaylar,
 • Saniye/dakika aralıklarında düzenli tekrarlamalar, vb.

HERHANGİ BİR TETİKLEME DURUMUNDA ALINABİLECEK AKSİYONLAR:

 • Işıklandırma ile ilgili kontrol mesajlaşması,
 • E-mail, sms gönderme, telefon açma,
 • Önceden tanımlı bir kuralı çalıştırma,
 • Panjurları açma/kapama,
 • İklimlendirmeyi açma/kapama,
 • Başka bir tetiklemenin aktif olması,
 • IP kameranın kayıt yapması, vb.
SAĞLIK

BAKIMA MUHTAÇLAR İÇİN İDEAL ÇÖZÜM

TEK BİR BAKICI YERİNE ÇOK SAYIDA BAKICI İLE GÜVEN SAĞLARSINIZ, GÖZÜNÜZ ARKADA KALMAZ

Çeşitli sensörler ve kameralar kullanarak, evinizdeki yaşlılara özgü senaryolar oluşturarak annenizin/babanızın veya bakımını üstlendiğiniz kişilerin can güvenliğinden 7/24 haberdar olmanızı ve gerektiğinde de müdahale etmenize imkan sağlar. Acil durumlarda, acil yardım butonu ile sms, email atmak ve telefon açmak suretiyle hızlı müdahale imkanı sunar.