SENARYOLARLA HAYATI KOLAYLAŞTIRIN

Evinizdeki her şeyi kolaylıkla ayarlayabilir ve çok karmaşık komut dizilerini basitçe tasarlayabilirsiniz. Birçok komutu tek bir tıkla yönetebilirsiniz, böylelikle bütün cihazları ayrı ayrı kontrol etme zahmetinden kurtulabilirsiniz

Örneğin tasarlayacağınız bir “Eve Hoş Geldin” senaryosu ile istediğiniz formatta ışıklandırmayı açabilir, istediğiniz odanın sıcaklığını dilediğiniz şekilde tanımlayarak evinizin iklimlendirmesini ayarlayabilir, güvenlik modülünü otomatik olarak pasife çekebilir veya perdelerinizi otomatik olarak açabilirsiniz. Tüm bunları sadece ve sadece tek bir tuşa basarak, önceden tasarladığınız bir senaryo ile yapabilirsiniz.

Akıllı ev sisteminiz hava durumunu ve ev içi mevcut sıcaklığı değerlendirerek, evinizi konfor sıcaklığına gelecek şekilde iklimlendirme sistemini çalıştırıyor.

Eviniz konfor sıcaklığına ulaştıktan sonra, sevdiğiniz bir müzik sesi kademeli olarak arttırılarak sizi rahatsız etmeden uyandırıyor.

Panjurlarınız açılarak evinize ışık girmesi sağlanıyor. Yeterli aydınlık sağlanamaz ise, ev içi aydınlatma oransal parlaklıkta devreye giriyor.

Yatağınızdan kalktığınız algılandığında, banyo ve mutfak yolunuzu aydınlatılıyor.

Günlük yağış ihtimali kontrol edilerek, yağmur ihtimali %50’nin altındaysa ve toprak nemi düşük seviyede ise bahçe sulaması devreye sokuluyor.

Siz kıyafet seçiminizi yaparken, mutfakta kahve makineniz otomatik olarak kahvenizi hazırlamaya başlar ve sabah haberlerini dinlemek için mutfak televizyonunuz açılıyor.

İşe gitme vakti geldiğinde, cep telefonunuzdan tek bir tuşa basarak, aydınlatmalar ve elektrikli ev aletleri kapatılıyor, panjurlar indiriliyor, iklimlendirme sistemi gün-içi moda getiriliyor, giriş kapınız kitleniyor ve alarm devreye sokuluyor.

Eve dönüş saatinizin yaklaştığında, Akıllı eviniz hava durumunu ve ev içi mevcut sıcaklığı değerlendirerek, evinizi konfor sıcaklığına gelecek şekilde iklimlendirme sistemini çalıştırıyor.

Havanın karardığı algılanınca, bahçe aydınlatmaları devreye giriyor.

Cep telefonunuzdan garaj giriş tuşuna bastığınızda, garaj alarmı devre dışı bırakılıyor, garaj yolu aydınlatmaları ve garaj kapısı açılıyor.

Alarmı devre dışı bıraktığınızda, evinizin kapısı otomatik olarak açılıyor, önceden belirlenen hol ve odalarda aydınlat devreye giriyor ve sevdiğiniz bir müzik veya TV kanalı açılarak eviniz size hoşgeldin diyor.

Aileniz ile beraber yemeğe oturma vakti geldiğinde, yemek odası aydınlatması istediğiniz parlaklığa getiriliyor ve fonda keyifli bir yemek müziği çalmaya başlıyor.

Yemek sonrasında keyifli bir sinema seyretme vakti geldiğinde, sinema perdeniz veya TV’niz açılıyor, odadaki ışıklar karartılıyor ve DVD oynatıcınız önceden belirlediğiniz filmi oynatmaya başlıyor.

Uyku saatiniz geldi. Tablet veya cep telefonunuzdan tek bir tuşla, evdeki aydınlatmalar kapatılıyor, yatak odanızdaki gece lambası istediğiniz parlaklığa getiriliyor.

Çocukların uyuyup uymadığından emin olmak istediğinizde, yerinizden hiç kalkmadan cep telefonunuzdan kamera takip ile kontrol sağlıyorsunuz.

Güvenlik sistemi devreye giriyor ve evinizdeki tüm pencere ve dış kapılara korumaya alınıyor.

Duman detektörü ortamda duman algılıyor ve kontrol ünitesine bilgi gönderiyor.

Yangın uyarı sistemi devreye giriyor ve önceden belirlenen kişilere telefon, sms ve email ile haber veriliyor.

Ev sakinlerini veya komşuları uyarmak amacıyla siren devreye giriyor.
Yangının gaz hattını etkilememesi için, gaz vanası otomatik olarak kapatılıyor.
Ev içinde bulunabilecek kişilerin panik yapmadan dışarı çıkabilmeleri için kilitler otomatik açılıyor, çıkış yolları aydınlatılıyor.
Havalandırma sistemi devreye sokularak, dumanın dışarıya tahliye edilmesi sağlanıyor.

Su basma sensörü zeminde su algılıyor ve kontrol ünitesine bilgi gönderiyor.

Su basma uyarı sistemi devreye giriyor ve önceden belirlenen kişilere telefon, sms ve email ile haber veriliyor.

Evin ana su giriş su vanası otomatik olarak kapatılarak, taşan suyun eve daha fazla zarar verilmesi engelleniyor.

Eğer mekanik tesisatta tahliye pompası var ise, pompa çalıştırılarak taşan su tahliye ediliyor.

Siz evde yokken veya gece uykuya başladıktan sonra devreye giren alarm güvenlik senaryosu davetsiz tüm ziyaretçilere karşı evinizi güvenceye alıyor.

Arkadaşlarınızla keyifli bir akşam geçirmek için evde çıkıp, alarm sistemini çalıştırıyorsunuz.

Davetsiz bir misafir mutfak pencerenizi zorlayarak açarak evinize giriyor.

Hem pencere manyetik kontak hem de mutfak hareket sensörü, davetsiz misafiri tespit edip, kontrol ünitesine bilgi gönderiyor.

Alarm sistemi devreye giriyor ve önceden belirlenen kişilere telefon, sms ve email ile haber veriliyor.

Mutfak aydınlatması açılıyor, mutfakta bulunan kamera devreye girip kayda başlıyor.

Mutfak aydınlatması açılıyor, mutfakta bulunan kamera devreye girip kayda başlıyor.

Davetsiz misafiri korkutmak ve komşuları uyarmak amacıyla, siren devreye girerek yüksek sesle uyarı veriyor.

Mutfak kamerası ile çekilen fotoğraflar email olarak size gönderiliyor.

Siz evde yokken veya gece uykuya başladıktan sonra devreye giren alarm güvenlik senaryosu davetsiz tüm ziyaretçilere karşı evinizi güvenceye alıyor.

Bahçe aydınlatmaları açılır.

Hol, salon ve mutfak aydınlatmaları açılır ve yarım saat süreyle açık tutulur.

Mutfak ve hol aydınlatması kapatılır, TV açılır ve bir saat boyunca açık tutulur.

Salon aydınlatması ve TV kapatılır. Yatak odası aydınlatması açılır.

Yatak odası aydınlatması kapatılır.